Menu Close

Rękawice dla Berniego Sandersa

Rękawice furmańskie dla Berniego Sandersa

Podczas zaprzysiężenia nowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych uwagę światowych mediów przykuły rękawice Berniego Snadersa. Jednocześnie dotarła do nas informacja, że senator pochodzi ze Słopnik w Małopolsce, które są położone ok. 50 km od Piwnicznej-Zdroju.

Dla nas był to impuls aby pokazać światu, nasze unikatowe RĘKAWICE FURMAŃSKIE. Stąd wziął się pomysł aby utkać i obdarować senatora Sandersa tym szczególnym rękodziełem.

Postanowiliśmy utkać rękawice tradycyjne, z grubej wełny, ze wzorem, który znajduje się na rękawicach ze zbiorów muzealnych w Piwnicznej-Zdroju.

Ten niecodzienny prezent jest już w drodze do Stanów. Mamy nadzieję, że ucieszy senatora Berniego Sandersa!

To co cieszy nas, szczególnie, to fakt, że nasza inicjatywa szeroko rozeszła się w mediach i o rękawicach furmańskich usłyszało bardzo wiele osób w różnych zakątkach Polski jak i na świecie.

Obecnie trwają starania aby rękawice furmańskie znalazły się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. 

Rękawice furmańskie, czapki i inne rzeczy tkane można zobaczyć m.in.: na profilu @Przestrzenne Tkactwo Czarnych Górali na Facebook-u.